Cardano (ADA) 1 Milyon Ağaç Dikme Hedefine Ulaştı

Cardano Foundation 1 milyon ağaç dikme hedefine ulaştı. Cardano (ADA) CEO’su Frederik Gregaard, Twitter’da ağaçlandırma girişiminin arazi restorasyonunun ve yerel ekosistemin iyileştirmesine yardımcı olmayı amaçladığını açıkladı. Dikilen tüm ağaçlar, şeffaflığı artırmak ve bu faaliyetlerin kamuya açık kanıtı olarak hizmet etmek için Cardano (ADA) blok zincirine kaydedilecek.

Cardano, Brezilya da dahil olmak üzere birçok ülkede ağaç dikmek ve beslemek için genellikle aşırı yoksulluktan muzdarip yerel topluluklarla bağlantı kuruyor. Amazon’daki devasa tarım alanları ve kes-yak tarımı tarafından tahrip edilen arazileri yeniden ağaçlandırıyor. Brezilya’nın Amazon’u ve diğer rezervuarları besleyen ‘su deposunda’ çölleşmeyi önlemeye çalışıyor.

Cardano, kripto piyasasının geri kalanı için yüksek standartlar belirledi. İklim krizi insanlığa hızla yaklaşırken, yatırımcılar açısından ekosistemimize öncelik veren kriptolar daha değerli görülüyor. Soru şu ki, diğer kriptolar da aynı şeyi yapıp kendi eko-pozitif girişimlerini başlatacak mı?

Kaynak: https://www.coindesk.com/business/2022/01/10/cardano-reaches-goal-of-planting-1m-trees/

https://www.prweb.com/releases/veritree_and_cardano_foundation_complete_global_impact_challenge_as_cardano_forest_reaches_funding_target_for_planting_1m_trees/prweb18434803.htm

Email adresiniz paylaşılmayacak