Into the Wild Official

Rüzgarın sessizliğine kulak veren, yıldızların altında uyuyan, doğanın kucağında benliğine kavuşan bir ruh: Christopher McCandless.

Adını Alaska’nın vahşi doğasında, doğanın kucaklaştığı yerde, yıldızların altında bıraktı. McCandless, modern dünyanın karmaşasından kaçarak doğaya; kendi evine kısmen dönebilen bir köseleydi. Onun hikayesi, özgürlük arayışının, içsel keşiflerin ve doğayla bütünleşmenin bir manifestosudur.

McCandless, tüm üniversite harcını hayır kurumlarına bağışlayıp kredi kartlarını kesip sadece birkaç eşyasıyla kendini doğaya bıraktı; çünkü gerçek özgürlüğün doğaya dönüş olduğuna inandı. Doğanın vahşiliğinde kayboldu ve belki de kendi doğasının derinliklerine ulaştı. Ormanda, nehri dinlerken, yıldızları seyrederken belki de kendi iç sesini duydu. O, doğanın derin sessizliğinde, kendi özgürlüğünü duydu. Peki ya sen, özgürlüğünü nerede arıyorsun? Belki de cevap, kendi içinde, doğanın kucağında gizlidir.

Her Beat, Christopher McCandless’ın yaşamındaki gibi özgürlük arayışını, asi ruhu ve doğayla bütünleşmeyi temsil eder. Rüzgarın şarkısıyla dans eder, modern dünyanın kalabalığından kaçarak içsel arayışlarda bulunur. McCandless gibi, Beat Kuşağı da doğanın kucaklayıcı sessizliğinde, ruhunu özgürlüğe kavuşturmanın yolunu arar. Biz yalnızca rastgele birileri değiliz aynı zamanda doğanın içsel ritmini yeniden keşfeden bir ruh haliyiz.

McCandless’ı daha da geniş kitlelere anlatmak için çabalıyoruz. 2014 yılından beri düzenli olarak insanlara bu felsefeyi @intothewildofficiall hesabıyla yaymak, anlatmak için uğraşıyoruz. Çoğu Beat’in hacca gitmek olarak tabir ettiği yer olan sihirli otobüsün kaldırılmasından önce aldığımız görüntüleri sayesinde hala insanlara sanal hacılık ünvanı vermeye devam ediyoruz. Çok azı Türkiye’den olan bir kitleye hitap etmemiz bizleri ziyadesiyle üzüyor. Bunu kırmak için sizi bekliyoruz.

“Mutluluk yalnızca paylaşıldığında gerçektir.”

Into the Wild Official / 05.11.2023

Into the Wild Official Instagram sayfasına buradan ulaşabilirsiniz:

https://www.instagram.com/intothewildofficiall/

In memory of Alex:
www.instagram.com/p/BM_zfOHjZp8/

Email adresiniz paylaşılmayacak