John Lennon Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Şey

9 Ekim 1940’ta Liverpool Maternity Hastanesi’nde doğan John Lennon, tarihin en popüler ve başarılı müzisyenlerinden biri oldu. Bugün hayatta olsaydı 74. yaş gününü kutlayacak olan John Lennon, 8 Aralık 1980’de Mark David Chapman tarafından öldürülmüştü. Dünyanın en önemli müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen John Lennon hakkında bilmediğiniz 10 bilgi aşağıda yer alıyor:

  1. John Lennon, henüz 7 yaşında iken kendini gösteren biriydi. Dovedale İlkokulu’nda öğrenci iken John W. Lennon tarafından düzenlenen ve resimlenen “Sport, Speed and Illustrated” isimli dergiyi yayınlamıştı.
  2. John Lennon’ın çalmayı öğrendiği ilk enstrüman armonika idi.
  3. Beatles’ı kurmadan önce Lennon, Blackjacks isimli bir grup kurmuştu ne var ki daha sonra bu grubun ismi The Quarrymen olacaktı.
  4. Grup genellikle John Lennon’ın banyosunda prova yapardı, John Lennon küvetteyken.
  5. Beatles’ın debut singleı, Kasım 1962’de yayınlanan Love Me Do, en çok sevilen parçalardan olmasına rağmen listelerde yalnızca 17 numaraya ulaşabildi.
  6. Lennon, Monopoly‘nin büyük bir hayranıydı ve turnelerde sık sık oynardı.
  7. John Lennon, ikinci eşi Yoko Ono ile 1966’da St James’s, Londra’da bulunan kütüphane ve sanat galerisi olan Indica Gallery‘de tanıştı.
  8. Lennon, 25 yaşında sürüş testini geçtiğinde dünyada manşet olmuştu.
  9. 4 yıl sonra aracı Austin Maxi’yi İskoçya’nın yaylarında bir hendeğe saplanarak kaza yaptı ve kendisine 17 dikiş atıldı.
  10. Haziran 1980’de, ölümünden 6 ay önce, Bermuda Şeytan Üçgeni’nde bir fırtınadan kurtuldu.

Email adresiniz paylaşılmayacak