Genç Yazı Babalar Günü Anı – Şiir – Hikaye yarışması

Popüler edebiyatın kaygılarını taşımadan dinamik bir kadroyla edebiyat alanında esin verici çalışmalar yapan Genç Yazı Projesi’ni ilgiyle takip ediyoruz. İçinde bulunduğumuz konjonktürde, ana akım yaratıların mekaniğini aşma adına kendini fanzinlerle, bloglarla ve Genç Yazı gibi platformlarla dışa vuran enerji bizi heyecanlandırıyor. Birbirinden habersiz çok farklı noktalarda şiirlerle, öykülerle kendini anlatmayı deneyen insanlar olarak şüphesiz hepimiz isimsiz büyük bir ailenin parçasıyız. Genç Yazı & Yazarlar’ın düzenlediği Babalar Günü Anı-Şiir-Hikaye Yarışması hakkındaki detaylar ise şu şekilde:

 

web1-001

Sevgili Genç Yazı Ailesi,

Bugüne kadar edebiyata katkı sunmak için yaptığımız tüm girişimlerin yanında bu yarışma bizler için büyük önem taşımakta, okura ulaşma çabamıza ayrı bir değer katmaktadır.

Bu yarışmanın, Edebiyat ortamına canlılık getirmenin yanı sıra, Çağdaş Türk Edebiyatı’na yeni değerler kazandırmak bağlamında katkı sağlaması en temel amaçlarımızdandır.

Katılım Şartları;

1- Yarışmanın başvuru tarihi, 09 Haziran 2014 / 15 Haziran 2014 tarihleri arasındadır.

2-Yarışma babalar günü temasına uygun şiir, hikaye-Öykü, Anı, Deneme ile yurt içinden ve yurt dışından herkes katılabilir.

3-Eserin altında yazara ait twitter adresi veya mail adresi yazması şarttır rumuz kullanılması serbest.

4- Yarışmaya katılan eserlerden dereceye giren ilk üç eser, genç yazı tarafından web sitesinde 1 yıl süresince yayınlanacaktır.

5-Yarışma sonucunu Jüri üyelerimiz Sibel Onay BABA, Ülkü ÇOLAKÇOBAN, Engin YILMAZ tarafından verilen oylar ile belirleyeceğiz. Kazanan yazarlara İsimlerine imzalı hediye Kitap gönderilecektir.

6- En önemli olanı eserinizin sadece ”babalar gününe özel” kategorisine eklemeniz gerekmektedir. resim kullanmanız serbest.

gencyazi-300x50

twitter: @LuzumsuzKitap

www.gencyazi.com

Email adresiniz paylaşılmayacak