Biraz Mola

İnsan tüm bu saçmalığın ortasında, 21.yy’ın koşuşturmacasında, boynuna dolanmış bir zinciri farketmeksizin sürüklenir, sürükleniyor, sürükleniyoruz.

Rock n roll. Salla bebeğim, evet evet işte bu. Dans et seni çevreleyen bu buzul karanlığın ortasında, kapat gözlerini bebeğim, duyma sesleri, görme ışıkları, aldırma yorumlara, kalbini kapat bütün acılara, uzat ayaklarını sana -sorulmadan- yüklenen bütün sorumlulukların kıyısında.

En kötüsü, insanın tüm bu koşuşturmaca ortasında yorulduğunu dahi göremeyecek kadar meşgul olması olsa gerek.

+ Ama çok yorgunum?

-Siktir et, Cuma’ya bi sunum var ve C.tesi şirket kahvaltısı için son bir teyit, Finaller -ah evet bütünlemeye kalamazsın tatile gidecektin- AdıLazımDeğil Bankası ile yaptığımız sözleşmede son bi değişiklik talebi, Direk ve Kablolama Maaliyetlerini unutma!, Haftasonunu boşalt ve uyu- Ah, nasıl unuturum askerden arkadaşın geldi 5 günlüğüne ona sözün vardı, şu çocuk epey yakışıklıymış ama bu yeterli değil, bi saniye tuvalete gitmem lazım, hayır hayır hayır aysonu gelmeden bakiye 0landı bile, bu trafiğin allahbelasınıversin, yine metrobüs, yine ayaktayım, Sanat yapacaktın? Dur yapıcam, hemen yapıyorum. Ah şu işe bak, yine yapamadım, Karaköy’e gidip bir kahve içeyim en iyisi, arkadaşlarım neredeler? her canlı birgün ölümü tadacaktır, of sabah sabah içimi kararttın, okul çok sıkıcı, insanlar çok aptal, sırtım ağrıyor, hayır sigara kullanmıyorum, tayyibin… , Tanrım neredesin? Varolmuş olmalısın, kesinlikle varolmuş olmalısın, hemen şimdi VAR OL! keşke bir kuş kadar özgür olsaydım, evet masumiyet önemlidir, belki de en önemli şeydir, Trafik trafik trafik, Tanrı’ya ulaşmada dinler yetersizdir, Dem bu Demdir Dem Bu Dem,  Abla bi mendil alır mısın? Al bakalım, mendil sende kalsın, kulaklığım bozuldu, kardeşim okulda dayak yedi o oğlanı geberticem, evet alkolü azaltıp bırakıyorum, bu sefer kesin! Trafik trafik trafik, özlediğim insanlar var ama göremiyorum!!, neyse tek kulaklıkla da idare ederim, oley bu cumartesi blues gecesi, hayır sakinim sadece şu iki herifi heran gebertebilirim, gidin buradan bizi rahatsız ediyorsunuz, gidin diyorum, gidin, şişenin sonunu iç, merdivende kır ve boynuna daya şu lanet şişeği gebersin it, SİKTİROLUP GİDİYOR MUSUN GİTMİYOR MUSUN ALLAHIN BELASI, sen nasıl bir cins manyak çıktın lan, gitti, yorgunum, of, hayır, güçlüyüm, dayandayandayan, ellerim alev alıyor sanki, hayır içinde hala şarap kaldı içebilirsin ve elim kesilmedi, gidelim hadi buradan, aç mısın, eve gidince haber et, Evet ben iyiyim, Ben iyiyim, Ben iyiyim. Sadece biraz uzaklaşmam gerek.

Herkesi mutlu etmek için kendini unuttun. Sonuç? Kimse mutlu değil ve sen çok ama çok yorgunsun.

+Her şeyi darmadağın edip gidesim var.

-Hayır bu daha iyi hissetmeni sağlamayacak.

Sadece git, sessizce, git. Bir süre de olsa git. Yüklenen bütün sorumluluklara bi tekme vur ve GİT.

Yollar kucaklar seni, sen sen ol ve git artık.  Biraz mola..

dsczdKolaj: Özge Küpeli

 

Email adresiniz paylaşılmayacak