Simülasyon Öyküleri


-Neo-Beat’in Yol Kitabı’nda, ilk kitap olmasının etkisiyle teorik içeriğe ve Neo-Beat tarihine öncelik verilmişti. Bu kitapta ise öncelik Beat deneyiminin yansıtılması olduğu için öyküleyici anlatım ön plandadır.
-Protesto Uncut Versiyonu ve Yine Düşerdim Yola gibi kolektif yazılan şiirlerden parçalarla ve Hector, Satürn gibi tarihsel arka planı da olan metaforlarla bu kitap özünde binlerce Neo-Beat’in bir araya gelerek oluşturduğu bir vizyonu yansıtmaktadır.
-Teknik açısından açıkça söyleyebiliriz ki Simülasyon Öyküleri’nde ilk kitapta ortaya koyduğumuz çıtayı aşmış bulunmaktayız. Bir anlamda bu kitapta edebiyatın sınırları zorlanmıştır.
-Kitap kapsamında Neal Cassady, Jack Kerouac, Jim Morrison, John Lennon, Leonard Cohen gibi Neo-Beat’e ilham kaynağı olmuş birçok ismin hayatından parçalar da yer almaktadır. Bu metinler Türkçeye ilk defa çevrilmiştir.
-Simülasyon Öyküleri, içinde bulunduğumuz distopik toplumda yeni var olma biçimlerine odaklanmıştır. Bu nedenle kitaptaki öykülerin bazıları geçmişte, bazıları ise gelecekte yaşanmaktadır. Bazıları ise paralel evrende…
-17 Haziran Hector Buluşması (Sahne: Yüzyüzeyken Konuşuruz) Simülasyon Öyküleri lansmanına da ev sahipliği yapacaktır. Simgesel açıdan Neo-Beat’in doğduğu yer olmasının da etkisiyle ilk lansmanı Ankara’da yapma kararı aldık. Sonrasında İstanbul’da da büyük çapta bir etkinlik olacak.


-Simülasyon Öyküleri’ne bütün Neo-Beat etkinliklerinde indirimli fiyattan ulaşılacak.Maliyet ve dağıtım masrafları dışarıda bırakıldığında bu kitaptan bir artı değer elde edilmesi amaçlanmamaktadır.
-Simülasyon Öyküleri teoride ve pratikte Neo-Beat’in geldiği son noktayı yansıtmaktadır. Bundan sonrasında bütün projelerimizde hep bu kitaba referans vereceğiz. Neo-Beat felsefesini anlama adına önemli bir başvuru kaynağı olacak aynı zamanda.
-Kitabın ruhunu yansıtma adına kitapla birlikte Neo-Beat stickerı hediye edilecektir. Bu stickerları yakında her yerde göreceğiz.
Her zaman söylediğimiz gibi: Birlikte ayaktayız, düşeriz bölününce…

https://www.645dukkan.com/products/on-siparis-indirimli-simulasyon-oykuleri-nobeat

Email adresiniz paylaşılmayacak