Satürn Fısıldayacak Yeniden Yazılıyor…

13 Mayıs Cumartesi akşamı 21.00’de Twitter’da #satürnfısıldayacak hashtagi üzerinden hep birlikte distopyaya karşı umutla özdeşleşmiş “Satürn Fısıldayacak” isimli kolektif şiirin devamını yazıyoruz.

Bu şiir ilk kez 10 Haziran 2017 günü birkaç bin kişinin katılımıyla kolektif olarak yazılmış, birkaç sene sonra yine Twitter üzerinden atılan tweetler üzerinden şiire yüzlerce dize eklenmiştir. Anonimleşerek Neo-Beat’in canlı manifestosu haline gelen bu metnin bir kısmı yazım sürecinin ardından 6:45 Yayın’dan çıkan kitapta ve fanzinlerde yer almıştır. “Satürn Fısıldayacak” çağrısı ilk defa Neo-Beat’in “Simülasyon Öyküleri” isimli kitabında telaffuz edilmiştir. Şiirin birçok dizesi 2017’den bu yana otobanlara, duvarlara, kitaplara işlenmiştir. Distopyanın ortasında bu çığlık bizim için her şeye rağmen bir özgürlük çığlığıdır artık.

13 Mayıs akşamı, Türkiye tarihi açısından bir kırılma noktasının hemen öncesinde, saat 21.00’de Twitter’da #satürnfısıldayacak hashtaginde sevdiklerimizi, yitirdiklerimizi ve özlediklerimizi anmak için buluşuyoruz… Ve bu işi ilk turda bitiriyoruz…

Email adresiniz paylaşılmayacak