True Black Metal Grubu “SOGGOTH” İlk Single Çalışmalarını Yayınladı

2019 yılının haziran ayında Jasmor (Vokal) ve Hüseyin İkizlerli (Gitar) tarafından kurulan Soggoth, yaptıkları müziğin tarzını “True Black Metal” olarak tanımlıyor. Grup, ismini Lovecraft evrenindeki yaşlı efendilerin manipülasyonlarıyla yaşayan, bilinçsiz “Shoggoth” isimli yaratıklardan ilham alıyor.

 Grubun ilerleyen zamanlarında Özgür Gümüş’ün (Ex Sis) bass gitar olarak katılmasıyla grubun üretim süreci başlamıştır. Kaos, karanlık, paganizm, mizantropi, ölüm ve buhranlar grubun müziğinin temel olarak üzerinde durduğu konulardır. Genellikle bu kavramlar üzerinde durduklarını söyleyen Soggoth, geleneksel olarak uğursuz ve karanlık olan ve 90’lı yıllarda Norveç’te ortaya çıkan True Black Metal kültürünü yaşatmaya çalışıyor.

 Erkan Urel (Sis-Gitar) ve Hüssam Zaither’in (Davul) katılımıyla kadrosunu tamamlayan grup 14 Temmuz gecesi hazırlıklarını sürdürdükleri ilk albümlerinden “Emerge” isimli çalışmalarını yayınladı. Albümleri üzerinde hala çalışmakta olan Soggoth, en kısa zamanda ilk albümünü Black Metal severlerle buluşturmak üzere büyük bir özveriyle çalışıyor.

İlk single “Emerge” aşağıdaki linktedir iyi dinlemeler.

Email adresiniz paylaşılmayacak